Reprodukcja

Dystrybucja paszy - poprzeczki paszowe

Linie poprzeczne transportujące pasze w najczęściej spotykanych przekrojach 75mm,  90mm oraz 120mm i nie tylko. Wszystkie elementy składowe najlepszej jakości gwarantujące długą i bezawaryjną pracę. Możliwości stworzenia wszelkich możliwych układów i długości dystrybucji paszy.

Czytaj więcej...

FLEXTRA - innowacyjny system odchowu reprodukcji

System żywienia FLEXTRA zapewnia optymalny proces wychowu stad reprodukcyjnych nie powodując stresu u ptaków i pozwala uzyskiwać wysoki stopień wyrównania mas ciała ptaków.
Wszystkie elementy systemu paszowego FLEXTRA są wykonane z materiałów najwyższej jakości, co gwarantuje wieloletnie bezawaryjne ich użytkowanie.

Czytaj więcej...

Gniazda Automatyczne dla stad rodzicielskich Broilera Kurzego

Automatyczne gniazda do zbioru jaj wylęgowych dla kur w stadach rodzicielskich brojlera kurzego. Wewnątrz automatycznego gniazda znajduje się centralnie usytuowana taśma polipropylenowym do zbioru jaj wylęgowych koloru białego (regulowana szybkość przesuwu taśmociągu, zadaszenie taśmociągu zapobiega brudzeniu jaj) Gniazda do zbioru jaj są bardzo starannie wykonane z solidnych materiałów (przyjazne dla ptaków płyty drewniane wodoodporne), stabilne, łatwe w instalacji i utrzymaniu higieny pozwalają optymalnie wykorzystać powierzchnię kurnika w celu dobrego dostępu do paszy zadawanej najczęściej łańcuchowym/pełzakowym systemem zadawania paszy VDL i systemu zadawania paszy dla kogutów także z VDL t.z. systemem Matrix Konstrukcja gniazd do zbioru jaj wylęgowych jest przyjazna dla kur, dzięki czemu liczba jaj znoszonych poza gniazdami automatycznymi jest absolutnie minimalna. Gniazda automatyczne są wyścielone matami Astro Turf o specjalnej budowie tak aby jajka wylęgowe były idealnie czyste. Lekko pochyła podłoga pod gniazdami automatycznymi powoduje, że jaja znoszone w gniazdami staczają się na taśmociąg, dzięki czemu nie trzeba ich zbierać ręcznie. Gniazda do zbioru jaj są automatycznie zamykane przez sterownik czasowy, a kury delikatnie wypychane z gniazd przez specjalną profilowaną ruchomą ściankę, co powoduje delikatne wypychanie kur z gniazd automatycznych i bezstresową eksmisję kur z gniazd automatycznych

Czytaj więcej...

Kominy wentylacyjne

Kominy wentylacyjne służą do usuwania z kurnika na zewnątrz zużytego powietrza zawierającego szkodliwe gazy. Mogą pracować na zasadzie grawitacyjnej wymiany powietrza lub – po zainstalowaniu w kominie wentylatora napędzanego silnikiem elektrycznym – na zasadzie wymuszonego mechanicznie przepływu powietrza.

Czytaj więcej...

Komputery Klimatyczne

Komputery klimatyczne umożliwiają ciągłą kontrolę temperatury i poziomu wilgotności względnej powietrza wewnątrz kurnika i na zewnątrz, a także zawartości CO2 w powietrzu w kurniku, prędkości wiatru i jego kierunku w najbliższym sąsiedztwie kurnika. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu komputer klimatyczny pozwala dostosować pracę systemów wentylacji (wentylatory i otwory nawiewne) i ogrzewania/chłodzenia zgodnie z założonymi przez producenta parametrami.

 

Czytaj więcej...

Lampy jarzeniowe, LED itp.

W kurnikach stosowane są lampy jarzeniowe, żarowe lub LED. Lampy jarzeniowe są energooszczędne, mają możliwość regulacji jasności (natężenia) światła i dłuższy czas pracy niż oświetlenie żarowe pod warunkiem, że nie będą zbyt często włączane i wyłączane.

Czytaj więcej...

Łańcuchowy system karmienia

Łańcuchowy system karmienia o prędkości łańcucha 6m/min, 12 m/min, 18 m/min 36 m/min w zależności od potrzeb hodowlanych

  • największą zaletą systemu prosta konstrukcja i niezawodne rozwiązania techniczne
  • równa i szybka dystrybucja paszy
  • bardzo dobre rezultaty hodowlane niosek reprodukcyjnych
  • łatwość demontażu i utrzymania higieny
Czytaj więcej...

Maszyny Pakujące

Maszyny Sanovo FARMPACKER do pakowania jaj na fermie o zróżnicowanej wydajności (od 40 skrzyń/godzinę do 200 skrzyń/godzinę) są doskonale zaprojektowane, proste w użytkowaniu i wysoce sprawnie wykonują czynności związane z pakowaniem jaj na wytłaczanki, a potem wytłaczanek do skrzyń.

Czytaj więcej...

Maszyny sortujące

Maszyny Sanovo sortujące jaja na fermie to nowoczesne urządzenia, gwarantujące nie tylko wysoką wydajność od 70 do 800 skrzyń/godzinę, ale także zapewniające delikatne traktowanie jaj, wysoką higienę oraz przyjazną obsługę.
Dzięki typowym modułom i rozwiązaniom konstrukcyjnym możliwe jest ustawienie linii sortującej jaja w dowolnej konfiguracji odpowiedniej dla danych warunków. 

Czytaj więcej...

MATRIX - innowacyjny system karmienia KOGUTÓW

System MATRIX pozwala na równoczesne wyjadanie paszy przez koguty stojące obok siebie po jednej (paszociąg przy ścianie kurnika, 5-6 kogutów na 1 m koryta)) lub po obu stronach paszociągu (paszociąg w środku kurnika, 8-10 kogutów na 1 m koryta). Paszociąg zajmuje mniej miejsca aniżeli paszociąg wyposażony w okrągłe karmidła.

Czytaj więcej...

Nagrzewnice gazowe z otwartą komorą spalania

Nagrzewnice gazowe ERMAF z otwartą komorą spalania, solidnie wykonane z najwyższej jakości materiałów, są przeznaczone do ogrzewania wszystkich typów kurników (100% ciepła pozostaje w budynku). Palnik i komora spalania wykonane są z żaroodpornej stali nierdzewnej. Blok sterowania palnikiem oraz blok dystrybucji gazu wmontowane są w wodoszczelną i odporną na zapylenie plastikową obudowę o stopniu ochrony IP65. 

Czytaj więcej...

Nagrzewnice gazowe z zamkniętą komorą spalania

Nagrzewnice gazowe ERMAF z zamkniętą komorą spalania, solidnie wykonane z najwyższej jakości materiałów, są przeznaczone do ogrzewania wszystkich typów kurników. Palnik i komora spalania wykonane są z żaroodpornej stali nierdzewnej. Blok sterowania palnikiem oraz blok dystrybucji gazu wmontowane są w wodoszczelną i odporną na zapylenie plastikową obudowę o stopniu ochrony IP65. 

Czytaj więcej...

Nagrzewnice olejowe z otwartą komorą spalania

Nagrzewnice olejowe ERMAF z otwartą komorą spalania, solidnie wykonane z najwyższej jakości materiałów, są przeznaczone do ogrzewania wszystkich typów kurników (100% ciepła pozostaje w budynku). Palnik i komora spalania wykonane są z żaroodpornej stali nierdzewnej. Blok sterowania palnikiem oraz blok dystrybucji oleju wmontowane są w wodoszczelną i odporną na zapylenie plastikową obudowę o stopniu ochrony IP65. 

Czytaj więcej...

Nagrzewnice olejowe z zamkniętą komorą spalania

Nagrzewnice olejowe ERMAF z zamkniętą komorą spalania, solidnie wykonane z najwyższej jakości materiałów, są przeznaczone do ogrzewania wszystkich typów kurników. Palnik i komora spalania wykonane są z żaroodpornej stali nierdzewnej. Blok sterowania palnikiem oraz blok dystrybucji oleju wmontowane są w wodoszczelną i odporną na zapylenie plastikową obudowę o stopniu ochrony IP65. 

Czytaj więcej...

Nagrzewnice wodne

Ze względu na charakter budynku i wymogi bezpieczeństwa nagrzewnice wodne są najbardziej odpowiednim systemem ogrzewania kurników.
Ogrzewanie wody, czynnika grzewczego, następuje poza miejscem pracy nagrzewnicy, przez co proces ogrzewania nie ingeruje w środowisko kurnika. Przy ogrzewaniu olejowym lub gazowym w procesie spalania wykorzystywany jest tlen, którego  pobieranie z kurnika powoduje znaczny wzrost wilgotności powietrza; taki sposób ogrzewania nie osusza powietrza w kurniku. 

Czytaj więcej...

Nakładanie jaj wylęgowych w zakładzie wylęgowym

Maszyny do nakładania i przekładania jaj wylęgowych w zakładach wylęgowych pozwalają nie tylko na zachowanie wysokiej wylęgowości dzięki delikatnemu traktowaniu jaj (m. in. specjalnie zaprojektowane i wykonane rolki), ale umożliwiają też obniżenie kosztów robocizny poprzez znaczące ograniczenie czasu na ręczne wykonanie wielu czynności z tym związanych.

Oferowane przez Sanovo maszyny są ergonomicznie zaprojektowane, solidnie wykonane ze stali nierdzewnej i mogą być wykorzystywane w dowolny sposób. Dzięki odpowiedniemu oprzyrządowaniu do podawania tac lęgowych maszyny do przekładania jaj wylęgowych mogą być ustawione także w mniejszych pomieszczeniach.

 

Maszyna może przełożyć do 24 tys. jaj w ciągu godziny z wytłaczanek na 30 jaj. Elektroniczny licznik zlicza przełożone jaja.


Rozrzutniki paszy ROTRA i REFLEX

Rozrzutniki paszy granulowanej ROTRA i REFLEX służą w kurnikach ze stadami reprodukcyjnymi do rozrzucania w ściółce niewielkich porcji paszy zarówno w okresie wychowu, jak i produkcji nieśnej, dzięki czemu ptaki są równomiernie rozmieszczone na całej powierzchni kurnika, utrzymują podobne tempo wzrostu zachowując wysokie wyrównanie mas ciała w całym stadzie, a ponadto są stymulowane do grzebania w ściółce wzmacniając tym samym mięśnie nóg i poprawiając jakość tej ściółki oraz zaspakajając swoje naturalne zachowanie, co poprawia dobrostan ptaków.

Czytaj więcej...

Schładzanie powietrza systemem Pad Cooling

Powietrze wchodzące do kurnika jest schładzane dzięki parowaniu wody spływającej z papierowych paneli rozmieszczonych przed dużymi klapami powietrza po zewnętrznej stronie ścian budynku.
Woda jest podawana pompami o wysokiej wydajności, co zapewnia dostateczną ilość wody do stałego nasączania papierowych paneli.

Czytaj więcej...

Schładzanie powietrza systemem wysokociśnieniowym

Powietrze w kurniku jest schładzane w okresach upalnej pogody dzięki parowaniu wody rozpylanej w postaci mgły. Wysokociśnieniowy system zamgławiania składa się z rur i dysz oraz panelu sterującego, w skład którego wchodzą silnik, pompa o różnych wydajnościach (l/min), filtry, elektrozawór, reduktory i sterownik).

Czytaj więcej...

Silniki i windy do podnoszenia linii karmienia i pojenia

Elektryczne windy sufitowe służące podnoszeniu linii karmideł lub poideł w kurnikach wyposażone są w silniki jedno- lub trzyfazowe o różnej mocy, dzięki czemu mogą być wykorzystane do podnoszenia linii karmienia lub pojenia o różnej długości. Silniki powinny być zamocowane w bardzo bezpieczny sposób, aby ciężar podnoszonej linii karmienia lub pojenia nie wyrwał z ich mocowania.

Czytaj więcej...

Silosy paszowe z blachy

Silosy paszowe z blachy przeznaczone są do przechowywania surowców i mieszanek paszowych na fermach drobiu.
Wykonane z wysokiej jakości i odpowiedniej grubości blach falistych ze stali ocynkowanej zainstalowane na solidnej konstrukcji gwarantują dużą wytrzymałość i trwałość. Konstrukcja stalowa, na której zamocowany jest silos, jest w całości cynkowana ogniowo, przez co charakteryzuje się większą odpornością na korozję.

Czytaj więcej...

Silosy paszowe z tworzywa

Silosy paszowe z włókna szklanego przeznaczone są do przechowywania surowców i mieszanek paszowych na fermach drobiu.
Z uwagi na bardzo wysokie parametry techniczne i doskonałą wytrzymałość mechaniczną stanowią bardzo dobrą alternatywę dla silosów wykonanych ze stali: są nie tylko znacznie lżejsze, ale również nie wymagają kosztownej konserwacji w trakcie użytkowania.

Czytaj więcej...

System karmideł okrągłych

Oferowany przez VDL system karmienia ptaków w karmidłach okrągłych może być montowany w kurniku jako oddzielne linie lub zamknięte obwody z wykorzystaniem różnego rodzaju karmideł okrągłych w zależności od gatunku ptaków lub fazy ich chowu.
Możliwe jest zainstalowanie systemu z karmidłami zamykanymi w zależności od potrzeb w całej linii karmienia lub tylko w wybranych jej częściach. 

Czytaj więcej...

Systemy poideł dzwonowych

Poidła dzwonowe PLASSON są automatycznie napełniane wodą, a dzięki głębokiej odpowiednio profilowanej misie zapewniają ptakom odpowiednią ilość świeżej wody pozwalając im na swobodne zaspokajanie pragnienia.
Poidło, wykonane z wysokiej jakości materiałów, łatwe i praktyczne w montowaniu i regulacji oraz utrzymaniu czystości jest stabilizowane praktycznym balastem napełnianym piaskiem lub wodą chroniącym je przed niepotrzebnym bujaniem i rozlewaniem wody na ściółkę. 

Czytaj więcej...

Systemy poideł kropelkowych

W kropelkowym systemie pojenia ptaki już od pierwszego dnia życia pobierają wodę ze smoczków (niple). System ma wiele zalet, m. in. dostarcza ciągle świeżą wodę, zwiększa higienę pojenia i oszczędza czas pracy, a także jest stosunkowo tani, łatwy w montażu i praktyczny w serwisowaniu. Może być stosowany zarówno w ściółkowym, jak i w klatkowym chowie ptaków. 

Czytaj więcej...

Systemy ważenia paszy

Aby przygotować odpowiednią karmę o prawidłowym składzie (wartości pokarmowej) i dostarczyć do linii karmienia w danej jednostce czasu wymaganą ilość gotowej paszy wynikającą z zapotrzebowania ptaków zgodnie z programem żywienia dla danego gatunku drobiu, należy bardzo dokładnie odważyć każdą porcję zadawanej paszy. Służą do tego różnego rodzaju wagi.

Czytaj więcej...

Systemy ważenia ptaków

Waga działa w oparciu o bardzo dokładnie działające czujniki tensometryczne. Sygnały z czujnika są przekazywane do sterownika mikroklimatycznego który posiada także program do zarządzania procesami produkcyjnymi w kurniku.

Czytaj więcej...

Transportery jaj

Transportery do zbioru jaj w wielu różnych szerokościach w zależności o warunków i potrzeb klienta. Możliwość komponowania różnych długości systemów zbioru przy użyciu systemu olejowego oraz synchronizacji silników napędowych. Wraz z transporterami możemy dobrać wszelkie możliwe akcesoria jak stoły łączące transportery zbiorcze czy liczniki jaj, znakowanie jaj i wiele innych.

Czytaj więcej...

Wentylatory

Wysokiej klasy wentylatory osiowe Multifan ścienne i kominowe są z wielkim powodzeniem wykorzystywane w systemach wentylacyjnych w kurnikach. W celu poprawienia warunków środowiskowych w kurnikach montowane są też wysokowydajne mieszacze powietrza Multifan.
Wykonane z najwyższej jakości materiałów wentylatory Multifan są zdolne do pracy w każdych warunkach środowiskowych, również w wysokich temperaturach, sięgających maksymalnie 150°C. 

Czytaj więcej...

Wloty Powietrza

Wydajność każdego systemu wentylacji w kurniku zależy nie tylko od wentylatorów, ale także od wlotów powietrza.
W zależności od ilości wlotów, ich wielkości, usytuowania, kształtu oraz możliwości automatycznej regulacji zapewniającej ścisłą współpracę z wentylatorami możliwe jest utrzymywanie w kurniku odpowiednich parametrów środowiskowych zapewniających ptakom właściwy dobrostan niezbędny do uzyskiwania wysokiej wydajności produkcyjnej.

Czytaj więcej...

Wymienniki Ciepła - Rekuperatory

Rekuperator to urządzenie pozwalające odzyskiwać ciepło z powietrza wywiewanego z kurnika. Bezwzględnymi warunkami sprawnego działania rekuperatora jest brak w kurniku jakiejkolwiek wentylacji grawitacyjnej oraz wysoka szczelność okien i drzwi
Głównym elementem rekuperatora jest wymiennik ciepła, którego typ decyduje o typie rekuperatora. 

Czytaj więcej...