Indyki

Dystrybucja paszy - poprzeczki paszowe

Linie poprzeczne transportujące pasze w najczęściej spotykanych przekrojach 75mm,  90mm oraz 120mm i nie tylko. Wszystkie elementy składowe najlepszej jakości gwarantujące długą i bezawaryjną pracę. Możliwości stworzenia wszelkich możliwych układów i długości dystrybucji paszy.

Czytaj więcej...

Kominy wentylacyjne

Kominy wentylacyjne służą do usuwania z kurnika na zewnątrz zużytego powietrza zawierającego szkodliwe gazy. Mogą pracować na zasadzie grawitacyjnej wymiany powietrza lub – po zainstalowaniu w kominie wentylatora napędzanego silnikiem elektrycznym – na zasadzie wymuszonego mechanicznie przepływu powietrza.

Czytaj więcej...

Komputery Klimatyczne

Komputery klimatyczne umożliwiają ciągłą kontrolę temperatury i poziomu wilgotności względnej powietrza wewnątrz kurnika i na zewnątrz, a także zawartości CO2 w powietrzu w kurniku, prędkości wiatru i jego kierunku w najbliższym sąsiedztwie kurnika. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu komputer klimatyczny pozwala dostosować pracę systemów wentylacji (wentylatory i otwory nawiewne) i ogrzewania/chłodzenia zgodnie z założonymi przez producenta parametrami.

 

Czytaj więcej...

Lampy jarzeniowe, LED itp.

W kurnikach stosowane są lampy jarzeniowe, żarowe lub LED. Lampy jarzeniowe są energooszczędne, mają możliwość regulacji jasności (natężenia) światła i dłuższy czas pracy niż oświetlenie żarowe pod warunkiem, że nie będą zbyt często włączane i wyłączane.

Czytaj więcej...

Nagrzewnice gazowe z otwartą komorą spalania

Nagrzewnice gazowe ERMAF z otwartą komorą spalania, solidnie wykonane z najwyższej jakości materiałów, są przeznaczone do ogrzewania wszystkich typów kurników (100% ciepła pozostaje w budynku). Palnik i komora spalania wykonane są z żaroodpornej stali nierdzewnej. Blok sterowania palnikiem oraz blok dystrybucji gazu wmontowane są w wodoszczelną i odporną na zapylenie plastikową obudowę o stopniu ochrony IP65. 

Czytaj więcej...

Nagrzewnice gazowe z zamkniętą komorą spalania

Nagrzewnice gazowe ERMAF z zamkniętą komorą spalania, solidnie wykonane z najwyższej jakości materiałów, są przeznaczone do ogrzewania wszystkich typów kurników. Palnik i komora spalania wykonane są z żaroodpornej stali nierdzewnej. Blok sterowania palnikiem oraz blok dystrybucji gazu wmontowane są w wodoszczelną i odporną na zapylenie plastikową obudowę o stopniu ochrony IP65. 

Czytaj więcej...

Nagrzewnice olejowe z otwartą komorą spalania

Nagrzewnice olejowe ERMAF z otwartą komorą spalania, solidnie wykonane z najwyższej jakości materiałów, są przeznaczone do ogrzewania wszystkich typów kurników (100% ciepła pozostaje w budynku). Palnik i komora spalania wykonane są z żaroodpornej stali nierdzewnej. Blok sterowania palnikiem oraz blok dystrybucji oleju wmontowane są w wodoszczelną i odporną na zapylenie plastikową obudowę o stopniu ochrony IP65. 

Czytaj więcej...

Nagrzewnice olejowe z zamkniętą komorą spalania

Nagrzewnice olejowe ERMAF z zamkniętą komorą spalania, solidnie wykonane z najwyższej jakości materiałów, są przeznaczone do ogrzewania wszystkich typów kurników. Palnik i komora spalania wykonane są z żaroodpornej stali nierdzewnej. Blok sterowania palnikiem oraz blok dystrybucji oleju wmontowane są w wodoszczelną i odporną na zapylenie plastikową obudowę o stopniu ochrony IP65. 

Czytaj więcej...

Nagrzewnice wodne

Ze względu na charakter budynku i wymogi bezpieczeństwa nagrzewnice wodne są najbardziej odpowiednim systemem ogrzewania kurników.
Ogrzewanie wody, czynnika grzewczego, następuje poza miejscem pracy nagrzewnicy, przez co proces ogrzewania nie ingeruje w środowisko kurnika. Przy ogrzewaniu olejowym lub gazowym w procesie spalania wykorzystywany jest tlen, którego  pobieranie z kurnika powoduje znaczny wzrost wilgotności powietrza; taki sposób ogrzewania nie osusza powietrza w kurniku. 

Czytaj więcej...

Schładzanie powietrza systemem Pad Cooling

Powietrze wchodzące do kurnika jest schładzane dzięki parowaniu wody spływającej z papierowych paneli rozmieszczonych przed dużymi klapami powietrza po zewnętrznej stronie ścian budynku.
Woda jest podawana pompami o wysokiej wydajności, co zapewnia dostateczną ilość wody do stałego nasączania papierowych paneli.

Czytaj więcej...

Schładzanie powietrza systemem wysokociśnieniowym

Powietrze w kurniku jest schładzane w okresach upalnej pogody dzięki parowaniu wody rozpylanej w postaci mgły. Wysokociśnieniowy system zamgławiania składa się z rur i dysz oraz panelu sterującego, w skład którego wchodzą silnik, pompa o różnych wydajnościach (l/min), filtry, elektrozawór, reduktory i sterownik).

Czytaj więcej...

Silniki i windy do podnoszenia linii karmienia i pojenia

Elektryczne windy sufitowe służące podnoszeniu linii karmideł lub poideł w kurnikach wyposażone są w silniki jedno- lub trzyfazowe o różnej mocy, dzięki czemu mogą być wykorzystane do podnoszenia linii karmienia lub pojenia o różnej długości. Silniki powinny być zamocowane w bardzo bezpieczny sposób, aby ciężar podnoszonej linii karmienia lub pojenia nie wyrwał z ich mocowania.

Czytaj więcej...

Silosy paszowe z blachy

Silosy paszowe z blachy przeznaczone są do przechowywania surowców i mieszanek paszowych na fermach drobiu.
Wykonane z wysokiej jakości i odpowiedniej grubości blach falistych ze stali ocynkowanej zainstalowane na solidnej konstrukcji gwarantują dużą wytrzymałość i trwałość. Konstrukcja stalowa, na której zamocowany jest silos, jest w całości cynkowana ogniowo, przez co charakteryzuje się większą odpornością na korozję.

Czytaj więcej...

Silosy paszowe z tworzywa

Silosy paszowe z włókna szklanego przeznaczone są do przechowywania surowców i mieszanek paszowych na fermach drobiu.
Z uwagi na bardzo wysokie parametry techniczne i doskonałą wytrzymałość mechaniczną stanowią bardzo dobrą alternatywę dla silosów wykonanych ze stali: są nie tylko znacznie lżejsze, ale również nie wymagają kosztownej konserwacji w trakcie użytkowania.

Czytaj więcej...

System karmideł okrągłych

Oferowany przez VDL system karmienia ptaków w karmidłach okrągłych może być montowany w kurniku jako oddzielne linie lub zamknięte obwody z wykorzystaniem różnego rodzaju karmideł okrągłych w zależności od gatunku ptaków lub fazy ich chowu.
Możliwe jest zainstalowanie systemu z karmidłami zamykanymi w zależności od potrzeb w całej linii karmienia lub tylko w wybranych jej częściach. 

Czytaj więcej...

Systemy poideł do odchowu indyka

Poidła kubełkowe, zaciskowo montowane na smoczkach i rurze dostarczającej wodę do poideł, są wyposażone w ruchomy języczek, który pełni rolę zaworu pływakowego odcinającego dopływ wody do miseczki po jej napełnieniu, a który po naciśnięciu przez ptaka dziobem otwiera trzpień smoczka i automatycznie uruchamia wypływ wody do niewielkiej miseczki.

Czytaj więcej...

Systemy poideł dzwonowych

Poidła dzwonowe PLASSON są automatycznie napełniane wodą, a dzięki głębokiej odpowiednio profilowanej misie zapewniają ptakom odpowiednią ilość świeżej wody pozwalając im na swobodne zaspokajanie pragnienia.
Poidło, wykonane z wysokiej jakości materiałów, łatwe i praktyczne w montowaniu i regulacji oraz utrzymaniu czystości jest stabilizowane praktycznym balastem napełnianym piaskiem lub wodą chroniącym je przed niepotrzebnym bujaniem i rozlewaniem wody na ściółkę. 

Czytaj więcej...

Systemy poideł kropelkowych

W kropelkowym systemie pojenia ptaki już od pierwszego dnia życia pobierają wodę ze smoczków (niple). System ma wiele zalet, m. in. dostarcza ciągle świeżą wodę, zwiększa higienę pojenia i oszczędza czas pracy, a także jest stosunkowo tani, łatwy w montażu i praktyczny w serwisowaniu. Może być stosowany zarówno w ściółkowym, jak i w klatkowym chowie ptaków. 

Czytaj więcej...

Systemy pojenia indyków

Systemy pojenia indyków wykorzystują poidła dzwonowe z balastem (poidła standardowe i kompaktowe), poidła dzwonowe bez balastu (poidła AQUA MAX) oraz poidła kropelkowe (smoczki) instalowane wraz z kubełkiem wyposażonym w ruchomy języczek, który pełni rolę zaworu pływakowego odcinającego dopływ wody do miseczki po jej napełnieniu, a który po naciśnięciu przez ptaka dziobem otwiera trzpień smoczka i automatycznie uruchamia wypływ wody do niewielkiej miseczki.

Czytaj więcej...

Systemy ważenia paszy

Aby przygotować odpowiednią karmę o prawidłowym składzie (wartości pokarmowej) i dostarczyć do linii karmienia w danej jednostce czasu wymaganą ilość gotowej paszy wynikającą z zapotrzebowania ptaków zgodnie z programem żywienia dla danego gatunku drobiu, należy bardzo dokładnie odważyć każdą porcję zadawanej paszy. Służą do tego różnego rodzaju wagi.

Czytaj więcej...

Systemy ważenia ptaków

Waga działa w oparciu o bardzo dokładnie działające czujniki tensometryczne. Sygnały z czujnika są przekazywane do sterownika mikroklimatycznego który posiada także program do zarządzania procesami produkcyjnymi w kurniku.

Czytaj więcej...

Wentylatory

Wysokiej klasy wentylatory osiowe Multifan ścienne i kominowe są z wielkim powodzeniem wykorzystywane w systemach wentylacyjnych w kurnikach. W celu poprawienia warunków środowiskowych w kurnikach montowane są też wysokowydajne mieszacze powietrza Multifan.
Wykonane z najwyższej jakości materiałów wentylatory Multifan są zdolne do pracy w każdych warunkach środowiskowych, również w wysokich temperaturach, sięgających maksymalnie 150°C. 

Czytaj więcej...

Wloty Powietrza

Wydajność każdego systemu wentylacji w kurniku zależy nie tylko od wentylatorów, ale także od wlotów powietrza.
W zależności od ilości wlotów, ich wielkości, usytuowania, kształtu oraz możliwości automatycznej regulacji zapewniającej ścisłą współpracę z wentylatorami możliwe jest utrzymywanie w kurniku odpowiednich parametrów środowiskowych zapewniających ptakom właściwy dobrostan niezbędny do uzyskiwania wysokiej wydajności produkcyjnej.

Czytaj więcej...

Wymienniki Ciepła - Rekuperatory

Rekuperator to urządzenie pozwalające odzyskiwać ciepło z powietrza wywiewanego z kurnika. Bezwzględnymi warunkami sprawnego działania rekuperatora jest brak w kurniku jakiejkolwiek wentylacji grawitacyjnej oraz wysoka szczelność okien i drzwi
Głównym elementem rekuperatora jest wymiennik ciepła, którego typ decyduje o typie rekuperatora. 

Czytaj więcej...