Systemy pojenia

Silniki i windy do podnoszenia linii karmienia i pojenia

Elektryczne windy sufitowe służące podnoszeniu linii karmideł lub poideł w kurnikach wyposażone są w silniki jedno- lub trzyfazowe o różnej mocy, dzięki czemu mogą być wykorzystane do podnoszenia linii karmienia lub pojenia o różnej długości. Silniki powinny być zamocowane w bardzo bezpieczny sposób, aby ciężar podnoszonej linii karmienia lub pojenia nie wyrwał z ich mocowania.

Czytaj więcej...

Systemy poideł do odchowu indyka

Poidła kubełkowe, zaciskowo montowane na smoczkach i rurze dostarczającej wodę do poideł, są wyposażone w ruchomy języczek, który pełni rolę zaworu pływakowego odcinającego dopływ wody do miseczki po jej napełnieniu, a który po naciśnięciu przez ptaka dziobem otwiera trzpień smoczka i automatycznie uruchamia wypływ wody do niewielkiej miseczki.

Czytaj więcej...

Systemy poideł dzwonowych

Poidła dzwonowe PLASSON są automatycznie napełniane wodą, a dzięki głębokiej odpowiednio profilowanej misie zapewniają ptakom odpowiednią ilość świeżej wody pozwalając im na swobodne zaspokajanie pragnienia.
Poidło, wykonane z wysokiej jakości materiałów, łatwe i praktyczne w montowaniu i regulacji oraz utrzymaniu czystości jest stabilizowane praktycznym balastem napełnianym piaskiem lub wodą chroniącym je przed niepotrzebnym bujaniem i rozlewaniem wody na ściółkę. 

Czytaj więcej...

Systemy poideł kropelkowych

W kropelkowym systemie pojenia ptaki już od pierwszego dnia życia pobierają wodę ze smoczków (niple). System ma wiele zalet, m. in. dostarcza ciągle świeżą wodę, zwiększa higienę pojenia i oszczędza czas pracy, a także jest stosunkowo tani, łatwy w montażu i praktyczny w serwisowaniu. Może być stosowany zarówno w ściółkowym, jak i w klatkowym chowie ptaków. 

Czytaj więcej...

Systemy pojenia indyków

Systemy pojenia indyków wykorzystują poidła dzwonowe z balastem (poidła standardowe i kompaktowe), poidła dzwonowe bez balastu (poidła AQUA MAX) oraz poidła kropelkowe (smoczki) instalowane wraz z kubełkiem wyposażonym w ruchomy języczek, który pełni rolę zaworu pływakowego odcinającego dopływ wody do miseczki po jej napełnieniu, a który po naciśnięciu przez ptaka dziobem otwiera trzpień smoczka i automatycznie uruchamia wypływ wody do niewielkiej miseczki.

Czytaj więcej...