Systemy pojenia -> Systemy pojenia indyków

Zastosowanie

Poidła do tuczu indyka rodzaju :

  • produkcja indyka
  • tucz indyka

Opis produktu

Systemy pojenia indyków wykorzystują poidła dzwonowe z balastem (poidła standardowe i kompaktowe) oraz poidła kropelkowe (smoczki) instalowane wraz z kubełkiem Automatyczne poidła dzwonowe dla indyka z balastem stabilizującym standardowe i kompaktowe różnią się kształtem samego poidła oraz wielkością balastu stabilizującego.

Balast w obu rodzajach poideł jest mocowany po napełnieniu piaskiem lub wodą poprzez jego wkręcenie w dzwon poidła. Wysokość brzegu poideł indyczego wynosi 7,4 cm, szerokość 6,8 cm, a długość brzegu poidła 132 cm. Poidła dzwonowe indycze z balastem, wykonane z wysokiej jakości mocnego i twardego tworzywa sztucznego są przyłączane do rury zasilającej w wodę przy pomocy specjalnego łącznika.

Do pojenia indyków wykorzystywane są też poidła kubełkowe z ruchomym elementem otwierającym i zamykającym smoczek . Dla indyczych piskląt na pierwszy okres odchowu przeznaczone są poidła typu Super Easy Start Adjustable (SESA), które napełniane są wodą ze smoczka otwieranego pod wpływem nacisku rurki poruszającej się w pionie na specjalnej delikatnej sprężynce podnoszonej przez kubełek z małą ilością wody.

Po napełnieniu kubełek z wodą opuszcza się pociągając rurkę w dół, która zamyka smoczek i odcina dopływ wody do kubełka. Na podobnej zasadzie działają poidła kubełkowe dla starszych indyków z tym, że miseczka kubełka zamontowana na rurze na dwóch zawieszkach jest nieruchoma, natomiast rurka, przez którą dostarczana jest woda do miseczki, odchyla się od pionu po naciśnięciu dziobem przez indyka w dolnej jej części otwierając smoczek, z którego wypływjąca woda napełnia miseczkę kubełka.

Wymiana poideł kubełkowych SESA na poidła kubełkowe THF (Turkey Heavy Finish) dla starszych indyków jest prosta i łatwa, tym bardziej, że element wpinający oba rodzaje poideł kubełkowych w smoczek jest taki sam. Woda do picia jest tak samo ważna dla ptaków jak pasza.

Programy komputerowe pozwalają na ciągłe śledzenie i zapisywanie zużycia wody przez indyki w określonych porach dnia, codziennie i w dłuższych okresach czasu. Porównanie zużycia wody umożliwia producentowi na permanentną ocenę stanu zdrowia ptaków i szybkie reagowanie w przypadku jakichkolwiek anomalii (nagły spadek lub wzrost spożycia wody).