Broilery


Dystrybucja paszy - poprzeczki paszowe

Linie poprzeczne transportujące pasze w najczęściej spotykanych przekrojach 75mm,  90mm oraz 120mm i nie tylko. Wszystkie elementy składowe najlepszej jakości gwarantujące długą i bezawaryjną pracę. Możliwości stworzenia wszelkich możliwych układów i długości dystrybucji paszy.

Czytaj więcej...

Kominy wentylacyjne

Kominy wentylacyjne służą do usuwania z kurnika na zewnątrz zużytego powietrza zawierającego szkodliwe gazy. Mogą pracować na zasadzie grawitacyjnej wymiany powietrza lub – po zainstalowaniu w kominie wentylatora napędzanego silnikiem elektrycznym – na zasadzie wymuszonego mechanicznie przepływu powietrza.

Czytaj więcej...

Komputery Klimatyczne

Komputery klimatyczne umożliwiają ciągłą kontrolę temperatury i poziomu wilgotności względnej powietrza wewnątrz kurnika i na zewnątrz, a także zawartości CO2 w powietrzu w kurniku, prędkości wiatru i jego kierunku w najbliższym sąsiedztwie kurnika. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu komputer klimatyczny pozwala dostosować pracę systemów wentylacji (wentylatory i otwory nawiewne) i ogrzewania/chłodzenia zgodnie z założonymi przez producenta parametrami.

 

Czytaj więcej...

Lampy jarzeniowe , LED itp.

W kurnikach stosowane są lampy jarzeniowe, żarowe lub LED. Lampy jarzeniowe są energooszczędne, mają możliwość regulacji jasności (natężenia) światła i dłuższy czas pracy niż oświetlenie żarowe pod warunkiem, że nie będą zbyt często włączane i wyłączane.

Czytaj więcej...

Nagrzewnice gazowe z otwartą komorą spalania

Nagrzewnice gazowe ERMAF z otwartą komorą spalania, solidnie wykonane z najwyższej jakości materiałów, są przeznaczone do ogrzewania wszystkich typów kurników (100% ciepła pozostaje w budynku). Palnik i komora spalania wykonane są z żaroodpornej stali nierdzewnej. Blok sterowania palnikiem oraz blok dystrybucji gazu wmontowane są w wodoszczelną i odporną na zapylenie plastikową obudowę o stopniu ochrony IP65. 

Czytaj więcej...

Nagrzewnice gazowe z zamkniętą komorą spalania

Nagrzewnice gazowe ERMAF z zamkniętą komorą spalania, solidnie wykonane z najwyższej jakości materiałów, są przeznaczone do ogrzewania wszystkich typów kurników. Palnik i komora spalania wykonane są z żaroodpornej stali nierdzewnej. Blok sterowania palnikiem oraz blok dystrybucji gazu wmontowane są w wodoszczelną i odporną na zapylenie plastikową obudowę o stopniu ochrony IP65. 

Czytaj więcej...

Nagrzewnice olejowe z otwartą komorą spalania

Nagrzewnice olejowe ERMAF z otwartą komorą spalania, solidnie wykonane z najwyższej jakości materiałów, są przeznaczone do ogrzewania wszystkich typów kurników (100% ciepła pozostaje w budynku). Palnik i komora spalania wykonane są z żaroodpornej stali nierdzewnej. Blok sterowania palnikiem oraz blok dystrybucji oleju wmontowane są w wodoszczelną i odporną na zapylenie plastikową obudowę o stopniu ochrony IP65. 

Czytaj więcej...

Nagrzewnice olejowe z zamkniętą komorą spalania

Nagrzewnice olejowe ERMAF z zamkniętą komorą spalania, solidnie wykonane z najwyższej jakości materiałów, są przeznaczone do ogrzewania wszystkich typów kurników. Palnik i komora spalania wykonane są z żaroodpornej stali nierdzewnej. Blok sterowania palnikiem oraz blok dystrybucji oleju wmontowane są w wodoszczelną i odporną na zapylenie plastikową obudowę o stopniu ochrony IP65. 

Czytaj więcej...

Nagrzewnice wodne

Ze względu na charakter budynku i wymogi bezpieczeństwa nagrzewnice wodne są najbardziej odpowiednim systemem ogrzewania kurników.
Ogrzewanie wody, czynnika grzewczego, następuje poza miejscem pracy nagrzewnicy, przez co proces ogrzewania nie ingeruje w środowisko kurnika. Przy ogrzewaniu olejowym lub gazowym w procesie spalania wykorzystywany jest tlen, którego  pobieranie z kurnika powoduje znaczny wzrost wilgotności powietrza; taki sposób ogrzewania nie osusza powietrza w kurniku. 

Czytaj więcej...

Schładzanie powietrza systemem Pad Cooling

Powietrze wchodzące do kurnika jest schładzane dzięki parowaniu wody spływającej z papierowych paneli rozmieszczonych przed dużymi klapami powietrza po zewnętrznej stronie ścian budynku.
Woda jest podawana pompami o wysokiej wydajności, co zapewnia dostateczną ilość wody do stałego nasączania papierowych paneli.

Czytaj więcej...

Schładzanie powietrza systemem wysokociśnieniowym

Powietrze w kurniku jest schładzane w okresach upalnej pogody dzięki parowaniu wody rozpylanej w postaci mgły. Wysokociśnieniowy system zamgławiania składa się z rur i dysz oraz panelu sterującego, w skład którego wchodzą silnik, pompa o różnych wydajnościach (l/min), filtry, elektrozawór, reduktory i sterownik).

Czytaj więcej...

Silniki i windy do podnoszenia linii karmienia i pojenia

Elektryczne windy sufitowe służące podnoszeniu linii karmideł lub poideł w kurnikach wyposażone są w silniki jedno- lub trzyfazowe o różnej mocy, dzięki czemu mogą być wykorzystane do podnoszenia linii karmienia lub pojenia o różnej długości. Silniki powinny być zamocowane w bardzo bezpieczny sposób, aby ciężar podnoszonej linii karmienia lub pojenia nie wyrwał z ich mocowania.

Czytaj więcej...

Silosy paszowe z blachy

Silosy paszowe z blachy przeznaczone są do przechowywania surowców i mieszanek paszowych na fermach drobiu.
Wykonane z wysokiej jakości i odpowiedniej grubości blach falistych ze stali ocynkowanej zainstalowane na solidnej konstrukcji gwarantują dużą wytrzymałość i trwałość. Konstrukcja stalowa, na której zamocowany jest silos, jest w całości cynkowana ogniowo, przez co charakteryzuje się większą odpornością na korozję.

Czytaj więcej...

Silosy paszowe z tworzywa

Silosy paszowe z włókna szklanego przeznaczone są do przechowywania surowców i mieszanek paszowych na fermach drobiu.
Z uwagi na bardzo wysokie parametry techniczne i doskonałą wytrzymałość mechaniczną stanowią bardzo dobrą alternatywę dla silosów wykonanych ze stali: są nie tylko znacznie lżejsze, ale również nie wymagają kosztownej konserwacji w trakcie użytkowania.

Czytaj więcej...

System karmideł okrągłych

Oferowany przez VDL system karmienia ptaków w karmidłach okrągłych może być montowany w kurniku jako oddzielne linie lub zamknięte obwody z wykorzystaniem różnego rodzaju karmideł okrągłych w zależności od gatunku ptaków lub fazy ich chowu.
Możliwe jest zainstalowanie systemu z karmidłami zamykanymi w zależności od potrzeb w całej linii karmienia lub tylko w wybranych jej częściach. 

Czytaj więcej...

Systemy poideł dzwonowych

Poidła dzwonowe PLASSON są automatycznie napełniane wodą, a dzięki głębokiej odpowiednio profilowanej misie zapewniają ptakom odpowiednią ilość świeżej wody pozwalając im na swobodne zaspokajanie pragnienia.
Poidło, wykonane z wysokiej jakości materiałów, łatwe i praktyczne w montowaniu i regulacji oraz utrzymaniu czystości jest stabilizowane praktycznym balastem napełnianym piaskiem lub wodą chroniącym je przed niepotrzebnym bujaniem i rozlewaniem wody na ściółkę. 

Czytaj więcej...

Systemy poideł kropelkowych

W kropelkowym systemie pojenia ptaki już od pierwszego dnia życia pobierają wodę ze smoczków (niple). System ma wiele zalet, m. in. dostarcza ciągle świeżą wodę, zwiększa higienę pojenia i oszczędza czas pracy, a także jest stosunkowo tani, łatwy w montażu i praktyczny w serwisowaniu. Może być stosowany zarówno w ściółkowym, jak i w klatkowym chowie ptaków. 

Czytaj więcej...

Systemy ważenia paszy

Aby przygotować odpowiednią karmę o prawidłowym składzie (wartości pokarmowej) i dostarczyć do linii karmienia w danej jednostce czasu wymaganą ilość gotowej paszy wynikającą z zapotrzebowania ptaków zgodnie z programem żywienia dla danego gatunku drobiu, należy bardzo dokładnie odważyć każdą porcję zadawanej paszy. Służą do tego różnego rodzaju wagi.

Czytaj więcej...

Systemy ważenia ptaków

Oferowana przez Hotraco Agri waga DWS-4-ZW służy do ciągłego losowego ważenia kur lub kogutów w kurniku i składa się z części mechanicznej i elektronicznej oraz współpracującego z wagą komputera z odpowiednim oprogramowaniem.
Waga DWS-4-ZW składa się z zaczepów, łańcuchów, sensora i platformy wagowej (40 cm x 40 cm). 

Czytaj więcej...

Wentylatory

Wysokiej klasy wentylatory osiowe Multifan ścienne i kominowe są z wielkim powodzeniem wykorzystywane w systemach wentylacyjnych w kurnikach. W celu poprawienia warunków środowiskowych w kurnikach montowane są też wysokowydajne mieszacze powietrza Multifan.
Wykonane z najwyższej jakości materiałów wentylatory Multifan są zdolne do pracy w każdych warunkach środowiskowych, również w wysokich temperaturach, sięgających maksymalnie 150°C. 

Czytaj więcej...

Wloty Powietrza

Wydajność każdego systemu wentylacji w kurniku zależy nie tylko od wentylatorów, ale także od wlotów powietrza.
W zależności od ilości wlotów, ich wielkości, usytuowania, kształtu oraz możliwości automatycznej regulacji zapewniającej ścisłą współpracę z wentylatorami możliwe jest utrzymywanie w kurniku odpowiednich parametrów środowiskowych zapewniających ptakom właściwy dobrostan niezbędny do uzyskiwania wysokiej wydajności produkcyjnej.

Czytaj więcej...

Wymienniki Ciepła - Rekuperatory

Rekuperator to urządzenie pozwalające odzyskiwać ciepło z powietrza wywiewanego z kurnika. Bezwzględnymi warunkami sprawnego działania rekuperatora jest brak w kurniku jakiejkolwiek wentylacji grawitacyjnej oraz wysoka szczelność okien i drzwi
Głównym elementem rekuperatora jest wymiennik ciepła, którego typ decyduje o typie rekuperatora. 

Czytaj więcej...

Error
Whoops, looks like something went wrong.