Brojlery -> Systemy poideł dzwonowych

Zastosowanie

Poidła do tuczu indyka rodzaju :

  • tucz bojlera kurzego
  • produkcja indyka
  • tucz indyka
  • stada rodzicielskie produkcja jajka wylęgowego

Opis produktu

Poidła dzwonowe do tuczu indyka są automatycznie napełniane wodą, a dzięki głębokiej odpowiednio profilowanej misie zapewniają ptakom indyczym odpowiednią ilość świeżej wody pozwalając im na swobodne zaspokajanie pragnienia. Poidło do tuczu indyka ciężkiego wykonane z wysokiej jakości materiałów, łatwe i praktyczne w montowaniu i regulacji oraz utrzymaniu czystości jest stabilizowane praktycznym balastem napełnianym piaskiem lub wodą chroniącym je przed niepotrzebnym bujaniem i rozlewaniem wody na ściółkę.

Poidła do tuczu indyka ciężkiego są podłączone do rury zasilającej. Wysokość brzegu poidła dzwonowego dla brojlerów wynosi 44 mm, a szerokość korytka 33 mm, umożliwiając picie wody zarówno pisklętom jednodniowym, jak i starszym kurczętom (średnica poidła 39 cm, długość brzegu poidła 122 cm). Natomiast wysokość brzegu poidła dla indyków w wieku 12 i więcej tygodni wynosi 72 mm, a szerokość korytka 68 mm (średnica poidła 42 cm, długość brzegu poidła 132 cm).

Wysokość zawieszenia poidła do tuczu indyka i brojlera kurzego nad ściółką może być łatwo regulowana. Regulacja ciśnienia wody w całej linii pojenia oraz poziomu napełniania poideł wodą chroni przed niepotrzebnym rozchlapywaniem wody przez ptaki i nadmiernym zawilgoceniem ściółki. Woda do picia jest tak samo ważna dla ptaków jak pasza.

Programy komputerowe pozwalają na ciągłe śledzenie i zapisywanie zużycia wody w określonych porach dnia, codziennie i w dłuższych okresach czasu. Porównanie zużycia wody umożliwia producentowi na permanentną ocenę stanu zdrowia ptaków indyczych i szybkie reagowanie w przypadku jakichkolwiek anomalii (nagły spadek lub wzrost spożycia wody).