Broilery -> Nagrzewnice wodne


Ze względu na charakter budynku i wymogi bezpieczeństwa nagrzewnice wodne są najbardziej odpowiednim systemem ogrzewania kurników.
Ogrzewanie wody, czynnika grzewczego, następuje poza miejscem pracy nagrzewnicy, przez co proces ogrzewania nie ingeruje w środowisko kurnika. Przy ogrzewaniu olejowym lub gazowym w procesie spalania wykorzystywany jest tlen, którego  pobieranie z kurnika powoduje znaczny wzrost wilgotności powietrza; taki sposób ogrzewania nie osusza powietrza w kurniku. Wzrost wilgotności jest bardzo niekorzystny dla chowu kurcząt i pociąga dodatkowe koszty związane z usuwaniem nadmiaru wilgoci z kurnika.
Przeznaczone do montażu w obiektach inwentarskich o dużej kubaturze praktyczne nagrzewnice wodne wykonane są z najwyższej jakości materiałów odpornych na szkodliwe czynniki panujące w obiekcie (w tym wysokie stężenie amoniaku) i charakteryzują się niskim zużyciem energii, cichobieżnością oraz możliwością sterowania ciepłem.
Straty ciepła podczas przesyłu ogrzanej wody do nagrzewnicy można skutecznie ograniczyć stosując dostępne na rynku izolowane rury elastyczne, które minimalizują stratę temperatury czynnika do 1º C na 100 m.

 

Error
Whoops, looks like something went wrong.