Silosy -> Silosy paszowe z tworzywa


Silosy paszowe z włókna szklanego przeznaczone są do przechowywania surowców i mieszanek paszowych na fermach drobiu.
Z uwagi na bardzo wysokie parametry techniczne i doskonałą wytrzymałość mechaniczną stanowią bardzo dobrą alternatywę dla silosów wykonanych ze stali: są nie tylko znacznie lżejsze, ale również nie wymagają kosztownej konserwacji w trakcie użytkowania.
Odporne na korozję i promieniowanie UV starannie obsługiwane mogą służyć przez dziesiątki lat. Gładkie ściany zapobiegają zawieszaniu się paszy lub surowców. Dzięki dobrej izolacji cieplnej do minimum ograniczone jest skraplanie się wody wewnątrz silosu, co między innymi pozwala zachować wysoki poziom higieny przechowywanych pasz lub surowców. Możliwe jest też zainstalowanie wagi.
Napełnianie zbiornika odbywa się poprzez rurę załadowczą zakończoną szybkozłączem. Standardowym wyposażeniem silosów paszowych jest ręcznie otwierana klapa umożliwiająca wykorzystanie alternatywnych sposobów załadunku. Odpowiedni kąt zejścia leja i otwór wylotowy o średnicy 440 mm gwarantują swobodny przepływ paszy do systemu transportowego. Istnieje możliwość zamontowania włazu w części dachowej silosu wraz z drabinką. 
Rozładunek zmagazynowanej paszy może być dowolnie rozwiązany przez użytkownika przy pomocy przenośnika spiralnego, łańcuchowego lub ślimakowego.

 

Error
Whoops, looks like something went wrong.